Srebrni Marinković i bronzana štafeta na Prvenstvu Srbije za juniore (foto)

Produženi vikend za atletske juniore Srbije organizovan je u Kruševcu. Zvuči neverovatno ali je tako. 10. i 11.jula održano je Prvenstvo Srbije za juniore/ke. Prvo takvo takmičenje u ovom veku da se održava i u ponedeljak. Razlog nepoznat, cirkulišu razne informacije, ali najbitnije ne izostaje, a to su ostvareni rezultati i plasman naših atletičara Kraljeva.

Za Atletski klub Kraljevo nastupili su Andrija Popović (200,400m, 4x100,4x400m), Vladimir Prole (100m, 200m, 4x100m, 4x400m), Aleksa Marinković (kugla, disk), kao i Filip Radojević i Nikola Jelenić, članovi štafete na 4x100m i 4x400m.

Osvojene su 2 medalje (srebrna i bronzana) , a bukvalno 0,09 sekundi je falilo za bronzu na 200m. Najpre nas je Aleksa Marinković obradovao u bacanju kugle, koja je pala najdalje u trećem pokušaju na podeok od 15,21m što je bilo dovoljno za srebrnu medalju.  Proverena juniorska ekipa, bronzana na seniorskom prvenstvu Srbije, potvrđena je i na juniorskom, jer je bronzanu medalju osvojila  štafeta 4x100m (Radojević, Prole,  Jelenić, Popović) u vremenu 44.59 sekundi.

Od ostalih nastupa najbliži medalji bio je Andrija Popović na 200m, koji je pobedio u svojoj grupi, ali je u ukupnom plasmanu osvojio 4.mesto u vremenu 22,19 sekundi, dok je treći imao vreme 22,10 sekundi.